کولر آبی سلولزی چیست؟ و معرفی مزایا و معایب آن

همیشه وقتی به فصل گرم تابستان نزدیک می شویم یکی معذل های مردم گرمای شدید آن است. اما برای مقابله با این گرما شدید چه کاری باید انجام داد؟ شاید از آنجایی که در برخی از مناطق ایران گرما به حدی می رسد که افراد از گرمای شدید خسته می شوند شاید بهترین راه حل خرید کولر آبی باشد زیرا به دلیل تکنولوژی به کار رفته در آن با استفاده از عبور آب و باد از بین یک واسط تبخیری باعث می شود هوای خنک در محل کار یا منزل شما شود و شما را از گرمای شدید نجات دهد. اما شاید سوالی که برای شما پیش بیاید این باشد که چه کولری بخریم؟ در جواب باید بگویم کولر آبی سلولزی به دلیل مزایای زیادی که دارند میتوانند بهترین گزینه باشند که در ادامه به این موضوع می پردازیم.

کولر آبی سلولزی چیست؟

کولر های آبی پوشالی چوبی را همه دیده ایم. دقیقا این کولر هم همان شکل است با این تفاوت که در کولر های آبی قدیمی از پوشال استفاده می شد. اما در این کولر از پد های سلولزی استفاده می شود. این کولر از آنجایی که هوا بیرون را به داخل کشیده می شود و از پد های خنک کننده سلولزی عبور می کند و از آنجایی که این پد ها دائما مرطب هستند عملکرد خنک کننده بهتری را نسب به کولر های پوشالی ارائه می دهند. به دلیل اینکه از ورق های منظم از جنس سلولز که ناز و موج دار است تشکیل می شود عمر و دوام بهترین را نسبت به کولر آبی پوشالی از خود ارائه می کند.

تفاوت کولر آبی سلولزی با کولر آبی پوشالی

قبل از اینکه به بررسی مزایا و معایب کولر سلولزی بپردازیم باید تفاوت آن را با کولر آبی پوشالی بدانیم. هنگام خرید کولر شاید برایمان سوالی پیش آمده باشد که کدام نوع از این دو را انتخاب کنیم. در بالا اشاره کردیم که نسبت به کولر آبی پوشالی بهتر است اما چرا؟ همانطور که می دانید پوشال از ساختار ناهمگن و نادرستی دارد و هنگامی که آب روی آن می ریزد پوشال های بالایی به سمت پایین حرکت می کنند و قسمت بالا خالی از پوشال می شود که این کار باعث می شود 20 درصد کاهش خنک کنندگی داشته باشیم و این امر یک از مشکلاتی است که افراد نارضایتی نسبت به کولر آبی پوشالی دارند.

اما این کولر به دلیل استفاده از پد سلولز از یکنواختی بالایی برخوردار هستند. و به همین دلیل هنگامی که آب بر روی آن شناور می شود به صورت منظم بر روی پد سلولز پخش می شود و این باعث می شود کولر نتیجه ی بهترین این نوع کولر های نسبت به کولر آبی پوشالی داشته باشند و از یک روی دیگر پد های سلولزی محکم تر و امکان شکستن آن وجود ندارد که باعث می شود باکتری در این کولر وجود نداشته باشد. اما این تمام تفاوت این دو نوع کولر نیست زیرا از دیگر تفاوت های کولر آبی سلولزی نیز می توان به تجمع نشدن آب، تغییر شکل، مصرف انرژی، هزینه تعمیر و نگهداری، کمک به محیط زیست، فیلتر هوا و... نیز اشاره کرد.

مزایای کولر آبی سلولزی

حالا که با تفاوت این دو نوع کولی آبی آشنا شده اید باید به مزایای مهم کولر آبی سلولزی بپردازیم.

  • خنک سازی بهتری نسب به کولر آبی پوشالی اراده می دهد.
  • پد سلولزی در این نوع کولر آبی ساختار منظمی دارد و دچار تغییر شکل نمی شود.
  • در زمان روشن بودن کولر هیچ نوع باکتری مضری در هوا به دلیل داشتن پد سلولزی پخش نمی شود.
  • هزینه راه اندازی این نوع کولر نسبت به سایر کولر ها کمتر است.
  • ساختار یکنواخت پد سلولزی باعث می شود هنگام پخش آب بر روی پد هوای خنک تری ارائه دهد.
  • اغلب پدهای سلولزی از جنس آلومینیوم و یا گالوانیزه هستند که همین امر سبب مقاومت بالای آنها در برابر آب و اکسیداسیون شده است. این ویژگی، میزان ماندگاری و طول عمر کولر سلولزی آبی را افزایش می‌دهد. از این رو مهمترین مزیت پدهای سلولزی نسبت به پدهای پوشالی عدم نیاز به تعویض سالیانه آنها است.
  • به دلیل مواد اولیه تولید پد های سلولزی که کاملا تجزیه پذیر هستند هیچ ماده یا آلاینده سمی تولید نمی کنند و این باعث می شود این کولر هیچ خطری برای محیط زیست نداشته باشد.

معایب کولر آبی سلولزی

حقیقتا می توان به جرات گفت این نوع کولر های هیچ ایرادی ندارند و ما تنها ایرادی که توانستیم روی این کولر بزاریم قیمت بالای آن است. اما این در نظر باید داشته باشیم که این کولر آبی کاهش هزینه های مصرفی انرژی و جلوگیری از هدر رفت آب را برای شما تامین می کند که از مزایای مهم کولر آبی سلولزی است. اما شما می توانید برای خرید با کارشناسان کاوه کویر در تماس باشید تا با پایین ترین مبلغ و مشاوره عالی کولر آبی خود را تهیه نمایید.

نکات مهم قبل از خرید کولر آبی سلولزی

ما چند مورد را برای شما هنگام خرید کولر آبی سلولزی لیست کرده ایم تا هنگام خرید با مشکلی مواجه نشوید.

متراژ ساختمان

یکی از موارد مهم هنگام خرید متراژ است که باید به آن توجه کافی را داشته باشید. زیرا هرچه منزل یا محل کار شما بزرگ تر باشد از کولر با توان بالاتری نیز باید استفاده کنید تا بعد از خرید پشمان نشوید.

ضخامت کف کولر

یکی از مواردی که حتما باید به آن دقت کنید کف کولر است زیرا کولرها محلی برای ذخیر آب است و به شدت د معرض خوردگی قرار دارد. و به همین دلیل باید در زمان خرید دقت داشته باشید که کف کولر داوم بالایی داشته باشد.

استحکام بدنه

استحکام بدنه نیز از اهمیت بالایی برخودار است و هرچقدر بدنه محکم تر باشد زمان کارکرد، و ارتعاشات کمتری کولر خواهد داشت.

سخن پایانی

و در آخر باید بگویم همانطور که در بالا نیز گفته شد کولر آبی سلولزی ارزش خرید بالایی دارد و از دوام بالایی برخوردار است. که همین باعث کاهش هزینه های اضافی که در آینده احتمال دارد با آن مواجه شوید را پایین می آورد. لازم به ذکر است بدانید پد های سلولزی در ابعاد و سایز های مختلفی در بازار به فروش میرسند که با توجه به شرایط محل زندگی و... باید آن را تهیه کنید.

دیدگاهتان را درباره این مطلب بنویسید

نام و نام خانوادگی: *

شماره موبایل: *

ایمیل:

دیدگاه: *

دیدگاه کاربران