کولر پلیمری | خرید کولر پلیمری | قیمت کولر پلیمری

کولر پلیمری | خرید کولر پلیمری | قیمت کولر پلیمری

معرفی کولر پلیمری و بررسی مزایا و معایب آن

معرفی کولر پلیمری

جدیدترین نسل وسیله ی سرمایشی با نام کولر پلیمری وارد بازار شده است که با توجه به ظرفیت بالای کولر پلیمری و همچنین میزان هوادهی آن در سالن های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند و برای مراکز اداری و تجاری بزرگ کاربرد قابل توجهی دارند. یکی دیگر از فواید کاربردی کولر پلیمری، پلیمری بودن بدنه ی این کولر است سبب جلوگیری از صدای زیاد و لغزش می شود. این مدل از کولر با حذف کردن قطعه هایی مکانیکی همانند محفظه ی حلزونی، تسمه، یاتاقان و پولی نسبت به تعمیرات و نگهداری آن نیازی نیست.

عملکرد کولر پلیمری

همانطور که در بالا گفته شد یکی جدیدترین کولرهای تولید شده در ایران کولر پلیمری سلولزی است که به دلیل ویژگی های آن راندمان بسیاربالایی دارد و در بسیاری از مراکز بزرگ تجاری و همچنین سالن های کارخانه ها از آن استفاده می شود. عملکرد این کولر بسیار مشابه کولر آبی و به وسیله ی تبخیر آب کار می کند. هوای گرم پس از اینکه با پدهای سلولزی کولر پلیمری برخورد می کند گرمای خود را به آب داده و خنک می شود.

تفاوت کولر پلیمری و کولر آبی

خوردگی و فرسایش کولر آبی یکی از معایب این نوع از کولر است که تا حدود زیادی در کولر پلیمری رفع شده است و کولر پلیمری به دلیل وجود پلیمر در ساخت بدنه ی آن مقاومت بالاتری در برابر فرسایش و همچنین خوردگی دارد. به دلیل جنس فلز به کار برده شده در بدنه ی کولر آبی پس ازمجاورت با آب دچار پوسیدگی و زنگ زدگی می شود. به همین دلیل کولر پلیمری به دلیل ساخت بدنه ی آن از پلیمر عمر بسیار بالاتری دارد. همانطور که گفته شد عمر مفیدتر و طولانی تر کولر پلیمری تفاوت عمده ی این دو کولر و مزیت اصلی آن محسوب می شود.

مزایای کولر پلیمری

1. پلیمری بودن بدنه ی کولر و همچنین مقاوم بودن کولر پلیمری در برابر آب و رطوبت از فرسایش آن جلوگیری می کند و عمر آن را طولانی تر می کند.

2. معمولا در این کولر سنسور نمایش آب وجود دارد که نشان دهنده ی دمای آب کولر پلیمری است.

3.  به دلیل وجود سیستم معکوس در اکثر کولرهای پلیمری اگزاست هوای درون کولر انجام می شود.

4. راندمان این کولر نسبت به کولر آبی معمولی به نسبت بالاتر خواهد بود.

5. راندمان تبخیر آب دراین کولر برخلاف کولر آبی قابل افزایش است.

6. کولر پلیمری صدای بسیار پایین تری دارد.

7. استفاده از پنل های سلولزی به جای پوشال ها موجب افزایش قدرت خنک کنندگی و دوام آن می شود.

8. جهت افزایش راندمان و افزایش قدرت خنک کنندگی کولر می توانید از قابلیت اینورتر استفاده کنید و با این کار عملکرد کمپرسور را متفاوت کرده و خروج از حالت های خاموش و روشن میسر شود.

9. یکی از مزایای دیگر نصب اینورتر عدم نیاز به استارت زدن پی در پی کولر نباشد و همین امر بسیار در کاهش مصرف انرژی تاثیرگذار خواهد بود و خواهد توانست تا میزان زیادی در کاهش هزینه های شما موثر باشد.

10. تولید این کولرها در ظرفیت های متفاوت برای انواع کاربری مناسب می باشد.

11. در بعضی از  کولرهای پلیمری صنعتی امکان کنترل چند ظرفیت از طریق کنترل ریموت و یا به صورت دستی امکان پذیر است.

12. برای جلوگیری از خرابی کولر و یا ساییدگی آن از ترمومتر هوشمند و ترموستات استفاده می شود تا میزان درجه ی حرارت مورد نظر خود را تنظیم کرده و فشار بیشتری به کولر پلیمری وارد نشود.

13. هوشمند شدن این کولرها با امکان کنترل از راه دور فقط با نصب اپلیکیشن روی تلفن هوشمند شما امکان پذیر خواهد بود و کار را برای شما بسیار آسان خواهد کرد.

14. هزینه های تعمیرات و نگهداری کولر پلیمری بسیار پایین می باشد و به راحتی می توانید آن ها را انجام دهید.

15. جهت هوادهی این کولر به بالا دو فن با نام های سانتری فیوژ و محوری (اکسیال) در آن ها به کار استفاده شده است.

16. از جمله دلایل مهمی که در افزایش طول عمر کولر پلیمری تاثیرگذار است وجود اجزای باکیفیت در ساخت آن، اینورتر موجود در آن انتخاب بدنه ی مناسب و پدهای آن و همچنین هوشمند شدن کنترل دمای آن می باشد.

17. نصب و راه اندازی این نوع از سایر خنک کننده ها بسیار آسان تر است.

معایب کولر پلیمری

کولر پلیمری نسل جدیدی از کولرهای آبی است که تولید کنندگان کولر تمام سعی خود را کرده اند تا معایب آن ها را برطرف نمایند و کولری بی عیب و نقص تولید نمایند. مهمترین معایب این کولر را به طور مختصر بیان می نمایید.

1. مکانیزم این کولر به گونه ای است که برای شهرهایی که آب و هوایی مرطوب دارند و رطوبت در آن جا حاکم است مناسب نیست.

2. استفاده از کولر پلیمری در ساختمان رطوبت آنجا را بیشتر خواهد کرد.

3. تمامی هزینه ی نصب، تعمیرات و نگهداری آن متوسط است.

به دلیل رفع تمامی معایب گذشته ی کولر آبی در این کولر و مزایای خوب آن در برابر کولرهای قدیمی توصیه می کنیم با افزودن سرمایه ی اولیه خود، با توجه به بالاتر بودن قیمت کولر پلیمری نسبت به کولر آبی نسبت به خرید کولر پلیمری اقدام نمایید.

 

این کولرها در سایزهای متفاوتی تولید می شوند که شما باید پیش از خرید کولر پلیمری نسبت به متراژ محیط ساختمان خود اطلاعات کافی داشته باشید. به عنوان مثال بهترین انتخاب برای محیط هایی با متراژ 200 مترمربع خرید کولری با ظرفیت 15000و کولرپلیمری 18000برای متراژ 250متر مربع مناسب هستند.

تفاوت کولر پلیمری با سایر خنک کننده ها

در هنگام خرید یک خنک کننده به انواع آن ها برخورد می کنیم که به طور کلی کولرها مشتریان بیشتری نسبت به سایرین دارند. کولرها در انواع گازی، آبی، سلولزی و پلیمری در بازار موجود هستند. کولر گازی به دلیل بالا بودن هزینه های خرید و مصرف برق آن مشتریان و طرفداران کمتری دارد.

 

 

مشاهده بیشتر مشاهده کمتر